Kollumerland deelnemer convenant ‘Energiebesparing bij supermarkten’

Geplaatst door 112kollum op 27 oktober 2011 in de categorie Overige

Kollum – De gemeente Kollumerland c.a. doet mee aan het convenant ‘Energiebesparing bij supermarkten’. Het convenant stelt supermarkten in staat om gefaseerd energiebesparende maatregelen in te voeren. De overeenkomst past binnen de doelstelling van de Energievisie van de gemeente om in 2020 klimaatneutraal te zijn.

De afgelopen twee jaren werd tijdens de milieucontroles van supermarkten in Kollumerland c.a. en Achtkarspelen aandacht besteed aan energiebesparing. Daarbij werd gekeken naar permanent afdekken van koel- en vriesmeubelen, energiezuinigheid van de koelinstallatie, gebruik van energiezuinige verlichting, gedrag en isolatie van het pand.

Ruim één jaar geleden is het convenant Energiebesparing bij supermarkten opgesteld. Vele supermarkten en gemeenten zijn toegetreden tot dit convenant met als doel, een uniforme en landelijke aanpak om daarmee een forse energiebesparing te realiseren. Inmiddels zijn de supermarktconcerns AH, Jumbo, Plus, Vomar, Boni, C1000, Boon, Coop en Nettorama toegetreden tot het convenant.

De Friese gemeenten Achtkarspelen, Ferwerderadiel, Gaasterlân-Sleat, Heerenveen, Kollumerland c.a., Leeuwarden, Lemsterland, Littenseradiel en Weststellingwerf hebben het convenant ondertekend. Hiermee willen ze een gezamenlijk signaal afgeven richting de supermarkten dat ze energiebesparing belangrijk vinden.

Switch to our mobile site